התקשרו אלינו 03-5103303
Inspired by Tel Aviv

נווה צדק

תל-אביב היא אחת הדוגמאות המובהקות למטרופולין שוקק חיים הספוג באווירה מיוחדת. העיר היא פנינה של היסטוריה, תרבות ואמנות המציעה סגנון חיים דינמי, אפנתי ומעודכן, שהפך אותה לאחת מהערים האטרקטיביות לבילוי ולמגורים בארץ ובעולם.

בדרומה של העיר בין גורדי השחקים והגגות האדומים מסתתרת נווה צדק, השכונה שמסמנת את לידתה של העיר הנפלאה הזו.

ההיסטוריה של נווה צדק

השכונה הנוסטלגית, שאותה הקימו כמה משפחות יהודיות שביקשו להתרחק מהצפיפות שאפיינה את אזור יפו, נבנתה כשכונה יהודית רשמית מחוץ לגבולות יפו העתיקה בשנת 1887. כיום יש בשכונה מבנים אותנטיים, ציוריים, נמוכי קומה, המשמרים את אופייה הראשוני, לצד התחדשות עירונית המתבטאת בהשבחת נכסים רבים בשכונה ובהתאמתם למגמות הדיור המתקדמות ביותר. נווה צדק החדשה משלבת ישן וחדש, צעיר וותיק, מסורתי ומעודכן וכך מעצימה את הקסם שלה.

נווה צדק כיום

נווה צדק, השכונה הציורית של תל-אביב, מושכת אליה אוכלוסייה איכותית מכל רחבי העולם. ברחובות השכונה בוטיקים, גלריות, מסעדות ובתי קפה. רחוב שבזי חוצה את השכונה לאורכה ויוצר חוויה של ניחוחות, צבעים ועיצוב, למבוגרים ולילדים כאחד. בפאתי נווה צדק ממוקם מרכז סוזן דלאל המציע מגוון מופעי ריקוד אמנותיים ומשלים בכך החוויה מסוגננת ואיכותית.

בין המקומות הבולטים בשכונה ובסביבתה הקרובה אפשר למנות את מתחם התחנה, הממוקם בגבולה המערבי ומציע חוויית בילוי המשלבת אפנה וקולינריה, מסעדת דלאל הנחשבת למסעדת שף ייחודית, מסעדת משק ברזילי הייחודית המבוססת כולה על טהרת המזון האורגני, מסעדת מנטה ריי הממוקמת על חוף ימה של תל-אביב שממנה נשקף נוף עוצר נשימה של מים ושמים ואת השכונה הסמוכה לשדרות רוטשילד המציעה חוויה אורבנית של מסעדות, בתי קפה, מרכז עסקים תוסס ותנועה ערה וססגונית של תיירים ותושבי המקום. לאוהבי השווקים מציע שוק הכרמל מגוון אינסופי של דוכני פירות, ירקות, פרחים, בשרים וגבינות וגם בתי קפה קטנים המקשטים אותו והיוצרים בכל ביקור חוויה קסומה וססגונית.

תרבות

מרכז סוזן דלל למחול ולתאטרון

מרכז סוזן דלל למחול ולתאטרון הוא מאבני היסוד של שכונת נווה צדק והוא אחד המקומות המזוהים ביותר עם השכונה. סוזן דלל הוא מרכז תרבותי ואף הוכרז כזוכה פרס ישראל בתחום אמנות המחול לשנת התש"ע. המקום הוא אבן שואבת לשוחרי אמנות ומחול הפוקדים אותו בקביעות.

בית שמעון רוקח

לאחר שנים שבהם עמד מוזנח רכשה בשנת 1982 נכדתו של שמעון רוקח, הפסלת לאה מג'רו-מינץ, את ביתו. מג'רו-מינץ שיפצה ושיקמה את הבית, ועל מאמציה לשיקומו אף זכתה בפרסים מטעם קרן פורד והמועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות. שנתיים מאוחר יותר, ב-1984, נפתח הבית כמוזאון לתולדות השכונה וכגלריה ליצירותיה של מג'רו-מינץ.
הבית המקורי, שהיה מעונו הפרטי של שמעון רוקח, נבנה ב-1887 והיה מעשרת הבתים הראשונים שבשכונת נווה צדק.

בית שלוש

בית שלוש הממוקם ברחוב שלוש 32 שבשכונת נווה צדק הוא מנקודות הציון המיתולוגיות של השכונה. את הבית בנה אהרן שלוש בשנת 1892. עד 1920 גרה משפחת שלוש בבית, ולאחר מכן הוא נמסר לעיריית תל-אביב שהפעילה בו בית ספר. שנים ארוכות לאחר מכן עמד הבית ריק ומוזנח עד שב-2001 נמכר לידיים פרטיות, ובשנת 2007 שוב נמכר לאיש עסקים שהתחיל בפרויקט שימור ופיתוח הנכס.

בית הסופרים – מוזאון נחום גוטמן

בית הסופרים, שבו ממוקם מוזאון נחום גוטמן, הוא פיסת היסטוריה ובמשך השנים היה נקודת מפגש ליוצרים חשובים שהגדירו את התרבות המקומית. הבית נבנה בשנת 1887 וקיבל את שמו משום ששימש גם כבית מגורים לסופרים, וביניהם דבורה בארון ,יוסף אהרונוביץ, אשר ברש ויהודה בורלא. התערוכות שבמוזאון מפגישות את יצירתו של נחום גוטמן עם אמנים אחרים הפועלים בשדה האמנות העכשווית בארץ והמנהלים עמו דיאלוג בין התקופות ומנקודות מבט שונות. בספטמבר 2009 נפתח אגף חדש במוזאון על שם מורי ואיירין פרגמנט ובו גלריה נוספת לתצוגת תערוכות.

קולנוע עדן

קולנוע עדן, מבתי הקולנוע המיתולוגיים של העיר תל-אביב, נוסד באוגוסט 1914 בפינת הרחובות פינס ולילינבלום. הקולנוע הציג את מיטב הסרטים ההוליוודים של שנות ה-20 שאותם ליוותה התזמורת הקאמרית. בהמשך הוצגו בו סרטים הודיים וסרטים קלאסיים. הקולנוע שפעל עד ליולי 1974 נרכש על ידי בנק לאומי ולאחר מכן נמכר למשקיע פרטי. בשנים האחרונות תכננו לבנות מלון בוטיק במקום הבניין המיתולוגי.

מתחם התחנה

מתחם התחנה הוא מאזורי הקניות הציוריים ביותר שבתל-אביב. המתחם מציע מגוון של בוטיקים, מוקדים קולינריים ונוף מרהיב. בתי העסק המאפיינים את המקום נבנו בתוך מבנים אותנטיים מהתקופה העותמאנית. בין 1892 ל-1948 פעלה במקום תחנת רכבת יפו. זוהי תחנת הרכבת הראשונה שהוקמה במזרח התיכון, גם היום כשמבקרים במקום אפשר להתרשם מקרונות ומפסי הרכבת החוצים את המתחם והמעניקים לו את קסמו המיוחד.

Design: | Development: studio costa